Грудне вигодовування з повним спокоєм
Updated on березня 2, 2023
Дата створення травня 9, 2019
Updated on березня 2, 2023
Дата створення травня 9, 2019
Хоча питання про груди чи пляшечку, очевидно, не існувало тисячоліття, у вас є вибір. Грудне вигодовування чи ні - це одне з ваших найперших рішень як молодої матері. Можливо, ви вже давно вирішили, а може, все ще не впевнені і вам потрібно зрозуміти, що саме означає годувати грудьми.
У будь-якому випадку, для вас та вашої дитини важливо те, що ви добре почуваєтесь у своєму процесі мислення та прийнятті рішення. Це глибоко приватний вибір, і його слід поважати.
Більшість новонароджених матерів сприймають грудне вигодовування як природний процес після вагітності. Насправді близько 70% французьких немовлят вигодувуються грудьми після виходу з лікарні. Звичайно, це менше, ніж у Норвегії (де 98% матерів годує), але набагато вище, ніж у 2000 році, коли лише половина новонароджених матерів у Франції вирішили годувати грудьми. З тих пір з’являється все більше інформації про переваги материнського молока, що, без сумніву, пояснює збільшення.
За кількома рідкісними винятками, всі жінки можуть годувати своїх дітей грудьми. Незалежно від того, впевнені ви в цьому чи ще не впевнені, ви повинні знати, що, хоча годування може створити певні обмеження, воно є джерелом та реальною користю як для вас, так і для вашого новонародженого, якщо все зроблено правильно. Не соромтеся запитувати свою акушерку або консультанта по лактації щодо вашого рішення.
Ваше грудне молоко, безперечно, чудово підходить для потреб дитини у харчуванні; його склад змінюється у міру зростання вашої дитини, і навіть протягом дня. ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я) та PNNS (національна програма харчування та охорони здоров'я Франції) навіть рекомендують виключне вигодовування груддю до досягнення дитиною 6 місяців. Однак навіть протягом коротших періодів рекомендується годування груддю, оскільки суміші для немовлят, що продаються в магазинах, не мають усіх характеристик грудного молока. На додаток до цього біологічного факту, ніжний, поживний акт годування очевидно створює особливий зв'язок між матір'ю та дитиною.
Для вашого малюка
Грудне вигодовування - головний фактор забезпечення тривалого захисту здоров’я вашої дитини, забезпечення того, щоб він отримував усі поживні речовини, необхідні для росту та розвитку. Хоча точний склад грудного молока залежить від матері, він містить точні пропорції жирів, білків та вуглеводів, а також точно потрібну кількість вітамінів та мінеральних солей.
- Ваше молоко містить низку антитіл, що захищають дитину природним чином від ризику інфекційних захворювань (бронхіоліту, бронхіту, вушних інфекцій, ангіни тощо), а також від певної алергії, включаючи харчову.
- Згідно з останніми дослідженнями, грудне молоко також позитивно сприяє вазі дитини, обмежуючи ризик ожиріння в дитинстві та підлітковому віці.
Для вас
Вигодовування, тримаючи дитину поруч із собою, - це унікальний досвід, який не тільки допомагає налагодити міцний зв’язок між вами, а й вивільняє гормони, які змушують вас почувати себе добре під час годування.
- Викликаючи скорочення матки, годування допомагає вашій матці відновити свій тонус і швидше зменшитися до своїх звичайних розмірів.
- Різні дослідження показали, що грудне вигодовування є справжнім надбанням для вашого здоров’я як новонародженої матері. Це різко знижує ризик розвитку остеопорозу.
- Годуючи грудьми, ви швидше повернете свою фігуру: ви спалите приблизно 800 калорій на кожен літр виробленого молока.
- Нарешті, грудне вигодовування спрощує ваше життя: немає пляшок для підготовки або екстрених пробіжок, щоб купити порошок у неділю ввечері.
Отже, ви переконалися в перевагах грудного вигодовування, але, як і у всіх починаючих мам, у вас є багато питань про те, як розпочати і продовжувати виробництво молока? Не хвилюйтеся, є лише кілька дрібниць, про які слід пам’ятати, починаючи грудне вигодовування ...
Так, вам вистачить молока
Виробництво молока залежить насамперед від потреб вашої дитини. Смоктання дитини стимулює вивільнення пролактину та окситоцину - двох основних гормонів, що беруть участь у лактації. Ваші груди готуються до молока з самого початку вашої вагітності, тому не бійтеся: у вас буде молоко. І чим більше неньк, тим більше у вас буде молока. Проте при народженні та протягом перших двох-трьох днів у ваших грудях виробляється молозиво, а не молоко. Ця густа жовтувато-оранжева рідина має виняткові харчові та протиінфекційні властивості. Він містить усе необхідне вашій дитині протягом перших днів життя, включаючи антитіла, щоб захистити його від будь-яких мікробів, з якими він вже стикався після того, як покинув ваш живіт! Ось чому спочатку так важливо пропонувати груди дитині, коли вона здається неспаною. Дозвольте дитині годувати дитину до тих пір, поки він захоче, і переконайтеся, що він ефективно смокче, прислухаючись до регулярних ковтків. Ці часті годування стимулюватимуть вироблення молока та сприятимуть надходженню молока через 48–72 години після пологів. Ваші груди будуть набрякати, твердіти і ставати трохи болючими. Вигодовуючи немовля, як тільки надходить молоко і дуже часто протягом наступних кількох днів, ви полегшите свої груди і природним чином встановите запас молока.
Так, дитина знайде ваші груди
По можливості, ваша дитина буде покладена на ваш живіт відразу після народження, і перше годування відбудеться протягом двох годин після народження. Потім ви побачите, як ваш новонароджений мимовільно шукає груди, рухаючи його тілом і повертаючи голову праворуч і ліворуч на грудях, поки він не зачепиться за сосок. Для нього це абсолютно природний рефлекс, оскільки запах, який видає ваш сосок, схожий на запах навколоплідних вод, які він провів в плаванні останні дев'ять місяців.
Нехай дитина самостійно знаходить ваш сосок, не тримаючи його за голову і не притягуючи його до грудей, що може призвести до того, що він відтягнеться назад. Коли дитина знайде вашу грудь, нехай годує, скільки хоче. Однак, якщо кесарів розтин або інше ускладнення заважає вам скоро годувати грудьми, не хвилюйтеся. Рефлекс на пошук соска буде трохи знижений, і ви можете обережно направити дитину до грудей і поставити сосок перед його ротом, щоб трохи пізніше годувати. Подібно до того, як вам потрібно довіряти своїй дитині, щоб вона знайшла вашу груди, ви також повинні довіряти їй годувати потрібну кількість разів на день. Це залежить від дитини. В середньому новонароджені хочуть годувати сім-вісім разів протягом 24-годинного періоду, але деякі вимагають до 12 годувань і навіть більше. Довіряйте своїй дитині і просто задовольняйте її потреби, великі чи маленькі!
Повернувшись додому, ви поступово орієнтуєтесь і придумаєте, як продовжувати грудне вигодовування в повному комфорті як для себе, так і для вашої дитини. Хоча ці стосунки щодо виховання є дуже особистими, є кілька корисних порад для кожного:
Передбачте і поважайте бажання вашої дитини
Перші тижні само собою зрозуміло, що ви будете постійно поруч зі своєю дитиною, тому пропонуйте груди кожного разу, коли він прокидається. Не чекайте, поки дитина заплаче; натомість дотримуйтесь знаків, що вказують на те, що він хоче годувати годувальника: якщо він повернеться або підніме голову, відкриє рот, висуне язик або смокче все, з чим контактує, це означає, що він готовий до годування.
Нехай ваша дитина також визначає, як часто і як довго годувати. Залиште йому свободу вирішувати, не встановлюючи заздалегідь визначений інтервал між годуваннями. Не панікуйте і не впадайте у терпіння, незалежно від того, чи годування триває 10 хвилин або 45: одні діти швидкі, а інші люблять не поспішати. І якщо ваша дитина народилася в термін і має гарне самопочуття, не потрібно будити його на годування, навіть якщо він спить шість годин поспіль або більше!
Влаштовуйтесь зручно
Звичайно, завжди пам’ятайте мити руки перед годуванням. Але не захоплюйтесь гігієною грудей, яка усуне антисептичні властивості та запах сосків та завадить вашій дитині! Душа або двох на день достатньо.
Перш за все, переконайтеся, що вам комфортно під час годування. Перші кілька місяців годування займає кілька годин на день, і незручне положення може призвести до значних болів у спині! Як можна більше, сидіти в тихому місці, лежачи на боці з дитиною обличчям до вас, або сидячи, притулившись до подушок, лежачи на руках у дитини, або, краще, на подушці для годування. Чим пильніше ви будете ставитись до власного комфорту, тим більше сеансів годування будуть приємною перервою для вас і вашої дитини.
Допоможіть дитині знайти правильне положення
Навіть якщо у вас є переваги, протягом перших кількох тижнів регулярно давайте дитині обидві груди, щоб встановити запас молока. Нехай закінчить першу грудь, перш ніж запропонувати другу ... яку він може взяти, а може і не взяти. Потім переключіться на наступну подачу. Перш за все, зверніть увагу на його положення під час годування груддю.
Вашу дитину слід покласти так, щоб його обличчя було звернене до вашого, а рот був на рівні соска; йому не слід повертати голову. Потім покладіть сосок перед рот дитини, переконавшись, що його голова нахилена назад. Нехай він широко роззявить рот і сам зафіксується на соску, переконавшись, що він зафіксується на всій ареолі, а не лише на соску. Це важливо, щоб уникнути утворення болючих тріщин і забезпечити продуктивне годування.
Акуратно вийміть дитину з грудей, якщо він неправильно зафіксується, а потім погладьте жолобком між носом і верхньою губою (фільтрум). Дитина рефлекторно широко розкриє рот, і ви зможете повторно запропонувати груди в кращому положенні.
Нарешті, переконайтесь, що підборіддя дитини прилягає до грудей, щоб ніс був вільним. Маючи на увазі ці поради, ви можете просто насолоджуватися цим особливим часом із дитиною, не встановлюючи жодних обмежень за часом і не намагаючись визначити, скільки молока ковтнула ваша дитина. Ваш малюк знає, що йому потрібно!
Після годування доглядайте за своєю дитиною та грудьми
Після годування, якщо ваша дитина не заснув, покладіть його вертикально до вашого плеча і обережно погладьте по спині, на випадок, коли йому потрібно відрижка! Якщо дитина засне, ви можете покласти його назад у ліжко, не розбуджуючи. Вам слід думати про себе також після кожного годування. Нанесення спеціального бальзаму для годування на соски допоможе захистити їх ніжну шкіру.
Перевірте, чи ефективно ви годуєте грудьми
Не хвилюйтеся, ваш інстинкт попередить вас, якщо виникнуть проблеми з грудним вигодовуванням! У перші кілька тижнів завжди уникайте давати пляшечку з доливаванням: це може зменшити запас молока, спричинити меншу стимуляцію сосків та порушити роботу вашої дитини, ускладнивши ефективну годування дитини.
Є кілька способів дізнатись, що годування проходить добре, наприклад:
- Під час годування дитина жадібно смокче і регулярно ковтає. Майте на увазі, що коли дитина починає годувати, він ковтатиме кожен раз, коли смокче, але потім рідше, оскільки кількість молока зменшується.
- Наприкінці годування ваша сита дитина звільняє ваші груди і діє сонливо, шкіра здорово рожева, а м’язи повністю розслаблені. Підгузники вашої дитини дуже мокрі, і дитина щодня протягом перших тижнів життя має чотири-вісім золотисто-жовтих та зернистих випорожнень. З часом відбувається дефекація, іноді лише один-два на тиждень або навіть менше. Поки вони залишаються м’якими, а памперси мокрі сечею, не потрібно турбуватися про запор.
- Ваша дитина регулярно набирає вагу. Однак не потрібно щодня зважувати дитину або, що ще гірше, зважувати до або після кожного годування. Це не має жодної мети, окрім як викликати у вас тривогу. Якщо ваша дитина здорова, щомісячне зважування педіатром є більш ніж достатнім. І все ж, якщо вам стає легше, ви можете раз у тиждень зважувати дитину самостійно. Якщо ви будете робити це частіше, коливання ваги буде незначним.
Правильні звички для захисту грудей
Іноді грудне вигодовування має незначний дискомфорт. Передбачаючи це, ви позбавите себе зайвого занепокоєння та знаєте, як реагувати, щоб переконатися, що годування залишається приємним для вас обох.
Не турбуйтесь витікання
У перші тижні грудного вигодовування молоко зазвичай стикається спонтанно. Це може статися, коли ви чуєте дитячий крик, коли ваша дитина не годувала кілька годин, коли ви думаєте про свою дитину, під час сексуальних стосунків або коли ви відчуваєте сильні емоції. Ці витоки можуть дратувати, але вони не викликають занепокоєння. Просто покладіть в бюстгальтер підкладку для годування, щоб вона поглинула їх, і тоді не хвилюйтеся.
Уникайте тріщин та розтріскувань
Тріщини та потріскування, яких бояться багато новоспечених матерів, частіше трапляються у жінок зі світлою шкірою та волоссям. Як правило, вони трапляються лише протягом перших кількох тижнів грудного вигодовування і можуть коливатися від просто роздратованого соска до тріщини, що може зробити сеанси годування справді дуже болючими. Знову ж таки, не хвилюйтеся: цього легко уникнути, дотримуючись кількох запобіжних заходів:
- Не видаляйте захисне шкірне сало шкіри грудей, занадто часто миючись! Достатньо одного-двох душів на день з ніжним очищаючим гелем.
- Переконайтесь, що ваша дитина розташована правильно, звернувшись до грудей широко розкритим ротом, щоб він міг зафіксуватися на всій ареолі.
- Після годування висушіть сосок і нанесіть спеціальний ремонтний крем для годуючих.
- Якщо тріщини утворилися, незважаючи на ваші зусилля, нехай ваші груди провітрюються якомога довше і регулярно намазуйте на болючі соски спеціальний крем для догляду за сестрами.
Уникайте намотування
Болісне затвердіння грудей, про яке ви чули, абсолютно не неминуче! Найкращий спосіб уникнути цього - як можна частіше годувати дитину, починаючи якомога швидше, тому що набряклість найчастіша, коли молоко потрапляє вперше. Якщо набряк не зникає, ви можете зціджувати грудне молоко, обережно масажуючи ареолу між пальці. Можливо, ви захочете зцідити молоко під теплим душем, що допоможе молоку легше текти. Якщо у вас нічого не вийшло, спробуйте скористатися помпою і продовжуйте, поки груди не пом’якшають і не почуватимуться знову комфортно.
Відповідно реагуйте на мастит
Іноді новоспечені матері можуть відчувати великий і дуже болючий набряк грудей, який стає червоним і гарячим. У той же час вони можуть також відчувати подібні до грипу симптоми, такі як сильна втома та ломота. Якщо ви помітили ці симптоми, негайно виконайте такі дії:
- Годуйте дитину якомога частіше, особливо на болючому боці.
- Відпочиньте, по-справжньому, у ліжку, з дитиною поруч із вами.
- Прикладайте мокрі гарячі рушники до болючих грудей або використовуйте пакети з льодом (загорнуті в тканину, щоб уникнути опіків), якщо холод ефективніше полегшує біль.
- Якщо протягом 24 годин не спостерігається покращення, зателефонуйте своєму лікарю, який, ймовірно, призначить антибіотик. Однак вам не доведеться припиняти грудне вигодовування, коли у вас мастит.