Дізнайтеся більше про себорейні скоринки
Updated on березня 22, 2023
Дата створення січня 21, 2021
Updated on березня 22, 2023
Дата створення січня 21, 2021
Перш за все, скоринки є одним із найпоширеніших захворювань шкіри у немовлят, тому не потрібно хвилюватися! Дійсно, приблизно дві третини немовлят уражені цим. Себорейні скоринки можуть з’являтися дуже рано в перші тижні життя і тривати від кількох днів до кількох місяців, а потім повністю зникати приблизно у віці 2 років, хоча іноді це може тривати і довше.
Чи є зв’язок між утворенням цих плям на шкірі голови вашої дитини та молоком? Зовсім ні! Тому не турбуйтеся про зміну дієти дитини, якщо ваш лікар не рекомендує це. Дійсно, назва французькою мовою «croûtes de lait» або «молочні скоринки» походить від схожості цього стану шкіри з краплями молока, які перелилися з каструлі і висохли на плиті.
Оскільки себорейні скоринки нагадують висушене затверділе молоко, його зовнішній вигляд легко запам’ятати: невеликі грубі плями, жовтувато-коричневого вигляду і трохи жирні на дотик. Вони люблять осідати на шкірі голови дитини. Скоринки іноді опускається до брів і рідше до тіла немовлят, зокрема до пахв або сідниць.
Протягом декількох днів себорейні скоринки висихають, утворюючи шкірястий висип на шкірі (її також називають лусочками), яка відпадає природним шляхом. Чи втрачає дитина трохи волосся одночасно? Це само собою зрозуміло, але волосся відросте без проблем.
Остання, але важлива точність: незважаючи на те, що на скоринки не дуже приємно дивитись, вони є поверховими. Ще краще, не болючі, вони можуть лиш викликати лише відчуття дискомфорту.
Оскільки воно походить не від молока, то від відсутності гігієни? Ні, теж не це! Себорейні скоринки дещо схожа на лупу у дорослих. Тому це залежить більше від природної шкірної реакції, ніж від пропущеної ванни. Ще один доказ того, що скоринки не є серйозною проблемою для вашої дитини.
Більш конкретно, cкоринки походять від надлишку шкірного сала у немовлят. Іншими словами, сальні залози, які виробляють на шкірі ліпідну плівку для її захисту, дуже активні. Звідси поява місцями жирних ділянок, які накопичують мертві клітини. Захоплені таким чином, ці клітини утворюють ці невеликі корочкисті ділянки, переважно на шкірі голови.
То чому сальні залози надмірно продуктивні? Через гормони вагітності! Ви думали, що закінчили з ними назавжди? Можливо, ви, але не ваша дитина, яка, можливо, не обов’язково вилучила їх усіх зі свого тіла. Однак хороша новина полягає в тому, що це означає, що коли вони повністю зникнуть, себорейні скоринки зникнуть.
Тим часом ця гіперсеборея сприяє розвитку дріжджів, які всі ми маємо на шкірі: Malassezia Furfur. Поширення цих дріжджів також сприяє появі люльки, провокуючи шкірну реакцію у дитини.
Підводячи підсумок, материнські гормони, присутні в організмі вашої дитини, занадто сильно стимулюють роботу її сальних залоз, що стимулює присутність Malassezia Furfur. Ідеальні умови для стимуляції шкіри, особливо шкіри голови вашої дитини, яка реагує на це шляхом створення шапки-люльки.