Ідеї для занять з вашою дитиною у віці від 12 до 24 місяців
Updated on березня 22, 2023
Дата створення травня 9, 2019
Updated on березня 22, 2023
Дата створення травня 9, 2019
На другому році життя ваша дитина почне колосально прогресувати. Всього за кілька місяців вона навчиться ходити і говорити, покращуючи при цьому свою дрібну моторику та здатність розуміти. Всі ці нові здібності означатимуть, що вони можуть грати з вами в більш складні ігри, ніж раніше - залишаючи надзвичайно гордо і почуваючись дуже дорослими! Відкрийте для себе деякі наші ідеї занять, які ви можете випробувати, допомагаючи їм розвиватися та дозволяючи вам поділитися з ними деякими моментами близькості.
Для вашої дитини світ, у якому ви живете щодня, є захоплюючим і таємничим місцем, яке вони мріють дослідити! Вони люблять перебирати кожну шафу, досліджувати кожен кут і кожну шухляду, але ви не завжди раді, щоб вони розпакували всі ваші речі. Подаруйте їм шафу на власній висоті на кухні, щоб вони могли насолоджуватися вивченням, не завдаючи занадто великої шкоди. Помістіть всередину безпечний посуд, наприклад, пластикові коробки, ложки, сита тощо.
Більшість дітей люблять спостерігати і торкатися тварин: якщо у вас дома є собака чи кішка, ви, швидше за все, це вже знаєте. Одного разу відведіть дитину в зоопарк чи зоомагазин - настільки ж цікаво. Ідіть і подивіться на всіх тварин, цитуючи їх імена та імітуючи шум, який вони видають, і нехай ваш малюк дивиться на них як завгодно. Вони обожнять цю екзотичну експедицію та безліч відкриттів, які вона приносить із собою!
Якщо ваша дитина любить купання та ігри у воді, порадуйте їх поїздкою до басейну. Притримуйте дитину до грудей і поступово заходьте у воду, щоб не дивувати її. Потім, тримаючи їх під пахвами, знайомте їх із плаванням, стрибками у повітрі, щоб зробити більше бризок навколо. Очевидно, що ніколи не відпускайте їх і не забувайте мити та зволожувати їх, коли виходите з води, щоб позбавити їх ніжну шкіру від залишків хлору.
Час сну для малечі буває важким. Щоб полегшити перехід від денних занять до підготовки до сну, спробуйте встановити ритуал «на добраніч»: візьміть дитину на руки і разом, пройдіть усі головні кімнати будинку і скажіть людям «на добраніч» в них і до всіх найбільш звичних предметів: "татусю на добраніч", "на добраніч, старший брат", "на добраніч, плюшеві ведмедики", "на добраніч на кухні" тощо. Якщо ви будете повторювати це щодня, перехід допоможе їм м’яко прогресуйте до стану сонливості.
Якщо у вас вдома є сходи, ви, мабуть, закріпили його бар’єрами, щоб не дати дитині впасти. Але пам’ятайте, що потрібно надати своїй дитині можливість потренуватися в підйомах і спусках: це дуже корисна вправа для її мобільності. Підйом на чотирьох кінцівках не вимагає такої великої підготовки. Але спуститися набагато складніше: покажіть їм, що вони можуть спуститися донизу, сидячи на кожній сходинці, одну за одною, або повернувшись обличчям до сходів і повільно спускаючись вниз, використовуючи верхні сходи для опори. Вони будуть дуже пишатися собою, як тільки досягнуть успіху!
Щоб допомогти дитині розвивати моторику, візьміть у руки велику металеву коробку з пластиковою кришкою (наприклад, дитяча коробка для молока) та десяток кришок для маленьких баночок. За допомогою крафтового ножа виріжте прямокутну щілину на кришці коробки, трохи більшу, ніж кришки для маленьких баночок. З допомогою вашої дитини прикрасьте коробку кольоровими липкими етикетками, обгортковим папером тощо. Після повного висихання дайте її дитині разом із кришками для маленьких баночок та покажіть, як просунути їх через щілина. Як тільки вони покладуть їх усіх, допоможіть їм зняти велику кришку, щоб вийняти їх знову.
Діти люблять дізнаватися про рухові здібності свого тіла. Зачекайте, поки ваша дитина зможе легко ходити, а потім станьте поруч з ними і починайте ходити в їх ритмі. Потім раптом починайте ходити дуже повільно, підкреслюючи повільність своїх рухів. Потім прискоріть раптово, роблячи швидкі рухи руками. Тоді прийміть кумедний спосіб ходьби, піднімаючи коліна високо вгору з кожним кроком. Кожного разу пропонуйте своїй дитині робити те саме: вони будуть дуже розважені всіма цими новими способами ходьби!
Ваша дитина ще занадто маленька, щоб користуватися пензлем, але вона вже може почати малювати пальцями. Приклейте кілька великих аркушів паперу на стіну (злегка наклавши їх, щоб не залишилось слідів). Потім подаруйте своєму молодому художнику фартух з рукавами і налийте трохи яскравих фарб у кілька ємностей. Нехай ваша дитина занурить кінець пальця в колір, який їм найбільше подобається, і зробіть позначку на аркуші паперу. Ви також можете показати їм, як обережно втиснути всю руку в фарбу, а потім покласти її на аркуш, щоб створити цікавий принт. Дайте їм творити!
Ваша дитина зараз дуже спритна - їй буде приємно прийняти кілька маленьких рухових завдань. Вдома або в саду створіть для них смугу перешкод. Всередині ви можете використати подушки, щоб позначити доріжку, м’який тунель, через який можна пройти, будівельні іграшки, щоб розійтися, табурет, через який вони повинні перелазити і т. Д. Назовні знайдіть дерев’яні колоди, через які можна перестрибнути, великі камені, які вони повинні обійти, балку, якою їм доведеться пройти, тощо. Перший раз пройдіть разом смугу перешкод, керуючи дитиною за руку. Тоді нехай тренуються наодинці: вони будуть дуже пишатися, коли дійдуть до кінця!